Ulusal Strateji

Kadir Gecesi ne zaman? Ramazan’ın kaçında?

2017 Kadir Gecesi’ne sayılı günler kaldı. Kur’an-ı Kerim’in ilk ayetlerinin inmeye başladığı gece olarak bilinen, Ramazan ayının içerisinde yer alan Kadir Gecesi kısa süre sonra idrak edilecek. Peki, maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Kadir Gecesi ne zaman, Ramazan’ın kaçında?

Kadir Gecesi tarihi için araştırmalar günler öncesinden başladı. Kur’an’ı Kadir gecesinde indirdiğini ve bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğunu bildirmiştir. Bakara suresinin 185. ayetinde de Kur’an’ın Ramazan ayında indirildiği beyan edildiği için Kadir gecesinin Ramazan ayında bulunduğu net bir şekilde anlaşılmaktadır. Kadir Gecesi’nde, Müslümanlar işledikleri günahların affedilmesi için Allah’a tövbe edecek, dua ve namazlarla bu önemli geceyi ihya edecek. Mübarek Üç Aylar’ın sonuncusu Ramazan ayının içerisinde yer alan ve en mübarek gecelerden birisi olan Kadir Gecesi bu yıl Haziran ayına denk geliyor.

KADİR GECESİ NE ZAMAN?

İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Kadir Gecesi bu sene 21 Haziran Çarşamba akşamını 22 Haziran Perşembe gününe bağlayan gece Kadir Gecesi olarak idrak edilecek.
Kadir Gecesi ne zaman? Ramazan’ın kaçında?
Gündem

 

 

Bizi Takip Edin…

Son dakika haberlerini dostlarınızla paylaşın...